Hakkımızda

Hakkımızda

İlkeleri ile yolumuza daima ışık tutan kurucumuz,
Ahmet Fahri UÇAR ’ı (ATATÜRK son dönem makam şoförü)
Saygı ve özlemle anıyoruz…

BAŞLANGIÇ

1950 yılında Ankara Santral Kahvesi’nde mütevazi bir ofiste taksi ve otomobil alım satımı ile başlayan yolculuğumuz, yıllar içerisinde kuşaktan kuşağa büyüyen, bugünkü Uçar Otomotiv’in temellerini oluşturdu…

İLK GALERİ

1950 yılında başlayan otomotiv serüvenimiz, aile geleneği olan otomobil tutkusu ile bizi 1957 yılında Ankara’daki ilk galerimize taşıdı

UÇAR İSMİ İSTANBUL’DA!

Müşteri kitlesi giderek genişleyen ve Ankara sınırlarını aşan Uçar Otomotiv, faaliyetlerini 1983 yılında İstanbul’a taşıyarak Altunizade’de 2 .El Alım-Satım hizmetlerini vermeye başladı.

Emektar minibüsümüzün katkılarıyla 1985 yılında Altunizade/Üsküdar’da bulunan, bugünkü plazamızın konumlandığı 2.600 m2 arazimiz satın alındı.

UÇAR İSMİ DÜNYA MARKASI İLE BİRLEŞTİ!

1996 yılında, dünya markası Hyundai ile anlaşma yapılarak, Hyundai Satış ve Satış Sonrası Hizmetleri için imzalar atıldı ve Hyundai Bayiliğimiz müşterilerimizle buluştu.

UZMAN KADROSU İLE PERAKENDE’DE 1 NUMARA!

2003 yılına gelindiğinde, uzun yıllara dayanan deneyimi, kurum ve hizmet kalitesi ile Hyundai Uçar, en çok perakende araç satan bayi konumuna geldi.

İSTANBUL’DA İKİNCİ SHOWROOM!

Ataşehir’de 2. Showroom açıldı. 10 yıl boyunca bu konumdan da Hyundai müşterilerine profesyonel Uçar hizmetleri sunuldu.

İLK PREMİUM SHOWROOM!

Avrupa’daki ilk Hyundai Premium Showroom, Uçar tarafından İstanbul Etiler’de hizmete açıldı. Markamızın tanıtım ve lansman faaliyetlerine önemli katkılarda bulunuldu

HIZLI GELİŞİM SAYISIZ BAŞARI!

Uçar Otomotiv olarak, Hyundai markasıyla aldığımız ödüller ile Uçar ismi Satış ve Satış Sonrası Hizmetlerde birçok ödüllere kavuştu. Uçar Grup olarak, otomotiv alanında uzun yıllardır edindiğimiz deneyimin gücüyle, sürdürebilir kalite prensibimiz ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışımızı daha da ileriye taşıyarak, sektördeki iddiamızı sürdürmekteyiz.

ŞİLE’DE UÇAR ROYAL

Otomotiv sektöründe yarım asrı aşkın verilen hizmetlere ek olarak, 2015 yılında, sıradan öğrenci yurtlarından farklı, tamamen öğrencinin güvenliği, konforu ve istekleri göz önüne alınarak tasarlanan ve bu doğrultuda hizmet veren Özel Uçar Yükseköğretim Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonlarını hizmete açılmıştır. (2015)

Yaz aylarında butik otel olarak hizmet veren Uçar Royal Şile tesislerinde UÇAR ismi, adının verdiği güven ve aile ortamını müşterilerine sunmaya devam ediyor.

MODERN VE BÜYÜYEN YENİ PLAZA!

İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından biri olan Altunizade’deki Uçar Plaza’da, 2016 yılında gerçekleştirilen renovasyon çalışmaları ile büyüyen ve gelişen plazamızda, müşterilerine daha iyi ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan UÇAR Otomotiv sürekli yenilik ve gelişim içerisinde…

"TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi" ve "İSO 9001" Belgesi ile; Hyundai Satış &Satış Sonrası Hizmetler (Mekanik Servis-Kaporta-Yedek Parça), Sigorta, İkinci El Satış, Filo Kiralama, Motosiklet Satış ve Servis alanlarında hizmet veren Uçar Otomotiv Grup olarak, , otomotiv alanında, ihtiyaç duyulan her türlü hizmeti tek adreste, müşterilerimize sunmanın haklı gururunu taşımaktayız

ACIBADEM’DE İNŞAAT

2017 yılında, İstanbul'un ve Kadıköy'ün en seçkin semti Acıbadem'de "Modern Yaşamlar için ACIBADEM MODERN” projesi ile inşaat sektöründe de Uçar imzası…

ŞİLE’DE HAVUZ CAFE

Muhteşem havası ve yeşillikler içindeki ortamıyla kısa sürede müdavimlerine kavuşan Uçar Royal Tesisimize, 2017 yılında Dünya Mutfağının seçkin örneklerini sunan Havuz Cafe eklendi. Havuz Cafe’nin açılmasıyla birlikte, gerek enfes sabah kahvaltıları, gerek özgün yemekleri, gerekse akşam canlı müzik etkinlikleriyle keyif ve huzur dolu anların Şile’deki adresi oldu.

Misafirlerimiz dilediklerinde yarı olimpik yüzme havuzumuzun serinleyebilir, yeşil alan veya havuz başında güneşin keyfini çıkarabilirler

UÇAR MOTOR

Uçar Grup olarak, otomotiv alanında uzun yıllardır edindiğimiz deneyimin gücüyle, sürdürebilir kalite prensibimiz ve müşteri memnuniyeti anlayışımızı, 2019 yılında Uçar Motor markamız ile motosiklet tutkunlarıyla buluşturduk.

İstanbul Altunizade’de bulunan Plazamızda, Kuba – Benelli – RKS marka motorların yetkili satış ve servisi ile hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.